Kako NCWIT mijenja lice računarstva: zagovaranje žena i manjina tijekom davanja alata poslodavcima da ih zaposle i zadrže

TL; DR: Neprofitna zajednica s gotovo 900 sveučilišta, poduzeća i organizacija širom zemlje, Nacionalni centar za žene i informatičku tehnologiju ili NCWIT, koristi trostrani pristup za povećanje sudjelovanja žena u industriji računarstva. Povezivanjem vođa promjena, pružanjem besplatnih resursa i razvijanjem programa za postizanje manj zastupljenih skupina, NCWIT potiče promjene na nacionalnom nivou. Organizacija pomaže povećati svijest i provesti promjene distribucijom informacija temeljenih na istraživanjima o tome kako privući, razviti i promovirati žene i manjine u tehnologiji.

Nakon što je završila fakultet, Adriane Bradberry tražila je komunikacijski posao koji bi joj omogućio da malo piše, uređuje i razvija web – “sve što pomaže da ispriča veliku sliku”, rekla je.

Adriane se brzo zainteresirala za Nacionalni centar za žene i informatičku tehnologiju, ili NCWIT, i misiju organizacije da poveća doprinos i ulogu žena u računanju..

Uz naučno znanje i razvoj STEM-a, Adrianeini roditelji pružili su joj više prilika za interakciju i učenje o tehnologiji. Adriane je tijekom cijelog svog obrazovanja držala časove računanja, što je rekla kako joj daje snažne, relevantne vještine u ulozi voditelja komunikacija NCWIT-a, iako to nije tehnički položaj.

“Imala sam sreću da imam te mogućnosti i rano sam se upoznala s računanjem”, rekla je. “Imao sam sreću što sam mogao spojiti svoju strast prema komunikaciji sa ljubavlju prema tehnologiji radeći za organizaciju s misijom za koju mislim da je zaista važna.”

NCWIT-ov pristup odozdo prema dolje za promicanje različitosti u računarstvu

Umjesto da se koncentrira na profesionalni razvoj, NCWIT se fokusira na edukaciji i motiviranju organizacija članica da zapošljavaju, zadrže i unaprijede zaposlenike iz manjinskih grupa.

“Donosimo točku ne stavljanju težišta na žene”, rekla je Adriane. “Svakako se zalažemo da u tehnološkim područjima treba biti više žena i manje zastupljenih skupina, ali to ćemo učiniti na drugačiji način.”

Kada je organizacija pokrenuta 2004., napori su se fokusirali na prikupljanje i prikupljanje podataka kako bi se u potpunosti razumjeli razlike u radnoj snazi.

“Prekoračili smo se prepoznavanjem problema”, rekla je Adriane. “Godinama aktivno radimo na tome da pomognemo organizacijama da riješe taj problem.”

Fotografija izvršnog direktora i suosnivača NCWIT-a Lucy Sanders

Izvršni direktor NCWIT-a i suosnivačica Lucy Sanders pokrenula je organizaciju kako bi se više žena izložilo karijerama u tehnici.

Uz podsjećanje poduzeća i organizacija na to kako različiti timovi mogu poboljšati krajnju liniju i povećati produktivnost, NCWIT pruža praktične preporuke vođama da koriste svakodnevni rad kako bi bili uključiviji.

Od prilagođavanja formulara o objavljivanju radnih mjesta do rada sa neprofitnim organizacijama radi stvaranja neformalnih tehnoloških prilika za učenike K-12, Adriane je rekla da NCWIT želi potaknuti svoje članove da postanu lideri u zagovaranju i provedbi promjena.

“Samo je jedan aspekt naše misije, a takvih imamo puno, osigurati mladim ženama mogućnost otkrivanja tehnologije i povezivanja u smislu vještina koje možete razvijati i potencijalnih karijera koje možete imati”, rekla je Adriane , “Situacija je dobitak za sve one koji su uključeni i želimo da se ljudi ponose radom koji rade kako bi pomogli u rješavanju ovih društvenih pitanja.”

Besplatni resursi Organizacijama pomažu zaposliti i zadržati tehničke žene

Od dugoročnih poslovnih planova do slučajnog susreta u lokalnoj kavani, NCWIT posjetiteljima nudi besplatan pristup do oko 175 besplatnih internetskih resursa, uključujući nekoliko na španjolskom.

“Postoje stotine i stotine preporuka koje se mogu primijeniti na sve načine, bez obzira tko ste i koji su vaši ciljevi”, rekla je Adriane. “Sve se obraćamo.”

Na primjer, žene će se možda rjeđe odnositi na objave na radnim mjestima koje koriste riječi poput nindže ili rockstar-a za opisivanje kodira. Drugi resursi pomažu ljudima da prepoznaju i odgovore na uobičajene nesporazume o raznolikosti na radnom mjestu.

“Ti su resursi naša najbolja obrana protiv mnogih stvari u smislu prepreka, načina na koji možemo raditi oko njih i kako ih srušiti”, rekla je. “Jednostavno nam dopuštaju da pomognemo pojedincima da pomognu sebi.”

Resursi NCWIT mogu se filtrirati prema određenom cilju koji će se postići, vrsti resursa i grupi ljudi kojima se treba obratiti. Informacije su predstavljene u različitim formatima, od najboljih 10 popisa i radnih knjiga do programa u okviru.

“Dajte nam svoj problem i nema šanse da nismo smislili način na koji bismo ga riješili”, rekla je Adriane. “Pružamo ta prilagođena, ključ u ruke rješenja koja su lako dostupna besplatno.”

TECHNOLOchicas: Izgradnja Latine svijesti o tehničkim mogućnostima

Jedan program na koji su Adriane i NCWIT posebno ponosni je TECHNOLOchicas, inicijativa koproducirana s Fondacijom Televisa pokrenuta prije nešto više od godinu dana.

Grupna fotografija TECHNOLOchicas

Program TECHNOLOchicas nudi videozapise, događaje i resurse za poticanje Latinasa da se bave računanjem.

S obzirom da Latinas zauzimaju samo 2% radnih mjesta u tehnološkoj radnoj snazi, program nudi uspješne Latinice koji dijele svoje tehnološke priče kako bi podigli svijest o mogućnostima i karijeri u računanju. Djevojke tada mogu pronaći srodne uzore koji rade nalik Googleu, NASA-i, Microsoftu, Pinterestu, Qualcommu i visokom obrazovanju.

NCWIT je nedavno bio domaćin događanja na Googleu za predstavljanje druge generacije obiteljsko orijentirane kampanje, a glumica Eva Longoria moderirala je nekoliko panela.

“Konačno, cilj kampanje je potaknuti mlade Latince da se bave tehnologijom, ali lijepo je profilirati aktivne tehničke žene za koje neki možda ne shvataju da su vani”, rekla je Adriane. “Nisu svi tehnološki ljudi poput Marka Zuckerberga.”

Kako raznoliki NCWIT tim zadovoljava izazove i nadahnjuje se

Nakon desetak godina rada na NCWIT-u, Adriane je rekla da društvo konačno prepoznaje da su žene i ostale manjinske skupine premalo zastupljene u tehnologiji.

„Taj otvoreni dijalog je vrlo potreban kako bi se promjene počele odvijati na ljestvici koja bi učinila produktivniji učinak širom zemlje“, rekla je. „Svaka izjava o svjedočanstvu ili uspjehu člana ili slušanje jedne srednje škole koja se odluči za usavršavanje na fakultetu podstiče vatru. Promjena se događa. “

Sa sjedištem u Boulderu, u državi Colorado, NCWIT ima zaposlenike razbacane po cijeloj zemlji. Vježbajući ono što organizacija propovijeda, zaposlenici i izvođači obuhvaćaju niz godina, rasa i tehničkih sposobnosti.

“Ovako ili onako, naša misija upravo odjekuje s njima”, rekla je Adriane. „Svi djelatnici strastveni su i aktivno su u kontaktu s našim članovima kako bi iz prve ruke čuli što im treba. Ali, naši članovi doista dižu teško dizanje. Svi smo svi u ovome u ime našeg društva. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me