Mirantis: כיצד ספק ניהול הענן הפתוח עוזר לעסקים למנף את הכוח של חדשנות קוד פתוח להשיג את החזר ה- ROI בענן בקנה מידה

TL; ד”ר: מאז הקמתה בשנת 2011, מיראנטיס היה דוד לגולייתים רבים בתעשיית הטכנולוגיה, והתגבר על סיכויים בלתי-נסתרים לכאורה באמצעות חצץ, נחישות וכמובן – צלעות קידוד. כיום, החברה בבעלות פרטית התברגה כמנצחת כמובילה בתרומות של OpenStack ו- Kubernetes, והיא מתהדרת בעמדה כספקית הענן הפתוח-טהור בענף. ישבנו לאחרונה עם סמנכ”ל שיווק תאגידי מיראנטיס דיוויד ואן אוורן, שסיפר לנו כיצד מגדלי הענף ממשיכים לבנות על היסטוריה של חדשנות בלתי פוסקת – כולל פרסום טכנולוגיה חדשה שנועדה לעזור לארגונים לנצל את הענן בקנה מידה.

מיראנטיס, הקליפורנית, טבלה לראשונה את שוק בהיי טק בשנת 2011 בתרומות קוד לפלטפורמת התשתית עם קוד פתוח OpenStack, שהושקה בסוף 2010..

“כאן עשה מירנטיס שם לעצמו,” אמר דייויד ואן אוורן, סגן נשיא שיווק תאגידי במיראנטיס. “היינו אחת החברות הראשונות שאימצו את OpenStack כתורמת מובילה בבסיס התוכנה במשך כארבע שנים, בין השנים 2012–2016.”

באותה תקופה ניסו מפעילי IT לחקות את הפונקציונליות שהם יכולים להשיג עם ספקי ענן ציבוריים, כמו Amazon Web Services (AWS), בענן פרטי..

“OpenStack יזמה לספק את אותה חווית ענן ציבורית באמצעות ענן מקומי,” אמר דייוויד. “במהלך ארבע השנים ההן, חברות רבות גדולות וקטנות – כולל RedHat ו- HPE – תרמו לקוד OpenStack והוסיפו הרבה תכונות ויציבות.”

עם זאת בסוף 2016 השוק עבר. דייוויד אמר לנו שהחברות החלו להבין כי תזמור עננים פרטיים משלהם היה קשה ביותר.

“זה היה כרוך בהרמה ממש כבדה, והענן הציבורי התחיל להשתלט על שוק העננים באופן כללי”, אמר דייוויד. “יותר ויותר חברות, ובמיוחד ארגונים, בחרו ללכת לענן הציבורי לצורך תשתית הענן שלהן, והשאירו ספקי שירותי טלקומוניקציה כצרכנים והמרוויחים העיקריים של טכנולוגיית OpenStack.”

ראש הראש של דיוויד ואן אוורן ולוגו מירנטיס

סמנכ”ל שיווק תאגידי דיוויד ואן אוורן סיפר לנו כיצד מירנטיס התפתחה למובילה בניהול ענן פתוח.

מיראנטיס מיהר להיכנס למשמרת, שכללה גם מעבר לעבר יישומים וטכנולוגיות מכולות כמו קוברנט.

“ראינו שיש צורך ליצור גישה גמישה יותר לניהול התוכנה המשמשת לתשתיות ענן, אז הכנסנו עקרונות ומכשירים של dev-ops בדרך בה הגשנו תוכנה,” אמר דייוויד.

בשנת 2016 רכשה החברה את TCP Cloud כדי להרחיב את יכולות הענן הפתוח המנוהלות שלה, ובשנת 2017 השיקה את פלטפורמת הענן Mirantis כולל Kubernetes ו- OpenStack. זה כרוך בחלוקה לשירותים בודדים של כל התוכנות שמיראנטיס העבירה ללקוחות.

“במובן מסוים זה היה דומה מאוד למה שחברות רבות עושות כשהם מכילים את האפליקציות שלהם: הם יוצרים שירותי מיקרו עבור חלקים או שירותים בודדים באפליקציה,” אמר דייוויד. “עשינו את אותו הדבר עם OpenStack, Kubernetes ורשתות מוגדרות תוכנה וגענו עם אוסף הממצאים המצטבר הזה – לרוב VMs – שנארזו וסופקו תחת מאגר.”

כיום, Mirantis נותרה ספקית OpenStack המובילה, היא אחת מעשרת התורמים המובילים של Kubernetes, והיא מציגה את עצמה כחברת הענן הפתוח-טהור 1 בתחום המשחק הפתוח – וכל זאת תוך שמירה על חברות הסטארט-אפ החדשניות שידועות בתחום..

ערימה מרובת עננים המספקת משלוח טכני עם קוד פתוח רציף

Mirantis Cloud Platform (MCP), מחסנית תוכנה מרובת עננים, ממלאת כעת תפקיד חיוני בסיוע לארגונים ולספקי השירות באופן אמין להאיץ את משלוח היישומים בקוד פתוח. הוא נבנה בגישה ממוקדת פעולות, ומספק ניטור וניתוח פרואקטיבי בכדי להבטיח זמינות מרבית תוך מסירת עדכוני תשתית אוטומטיים, כמו גם יישומים, דרך צינור CI / CD..

“ללקוחות שלנו יש מחזיק כלים של dev-ops שנקרא DriveTrain, שם ממותג לחלק ניהול מחזור החיים של פלטפורמת הענן של מיראנטיס שהוא למעשה GIT, חריט וג’נקינס,” אמר דייוויד. “זה יוצר צינור CI / CD למסירת החבילות שאנו מספקים עבור פלטפורמת הענן של Mirantis למשתמשים, כך שהם יוכלו לצרוך את כל זה הרבה יותר מהר ולעשות דברים כמו עדכון או שדרוג במקום עם מינימום או אפס זמן לעומסי עבודה, למשל . “

הפלטפורמה יכולה לכלול OpenStack ו / או Kubernetes, מה שמאפשר למשתמשים לספק במהירות משאבי מחשב, מכולות ומשאבי מתכת חשופים; יחד עם Ceph, OpenContrail ו- Calico לצורך אחסון ורשתות מוגדרים על ידי תוכנה.

זהו מודל גמיש המאפשר למשתמשים למנף חדשנות בקוד פתוח הרבה יותר מהר – תוך שבועות לעומת חודשים ואף שנים.

“הכל מסתכם בזריזות עסקית, שיכולה לתרום להכנסות גבוהות יותר וגם להוזלת עלויות”, אמר דייוויד.

דגם Turnkey Build-Operate-Transfer דגם ללא נעילת ספק

מודל המסירה הגמיש לבנייה-הפעלה-העברה של החברה תוכנן כך שתתאים לתפעול ולצרכי התמיכה של כל לקוח. ה לבנות שלב, למשל, כולל מפת דרכים המתארת ​​כיצד הלקוח יכול להתאים את קנה המידה שלו.

“חלק ממה שאנחנו עושים במהלך הגילוי והביצוע הוא אדריכל הפיתרון באופן הגיוני עבורם”, אמר דייוויד. “אם יש להם מרכזי נתונים מרובים או שהם צריכים לבצע אשכולות מרובים, יש לנו כלים שיעזרו לנו לשכפל את מה שאנחנו בונים במרכזי נתונים נוספים או באשכולות נוספים לפי הצורך.”

הבא מגיע לפעול שלב, כולל OpsCare. דייויד אמר לנו שמדובר בשירות מנוהל בו למיראנטיס יש SLA עם לקוחות והוא מפעיל את הסביבה עבורם.

אבל, כפי שציין דייויד, העברה שלב הוא המקום בו באמת נוצצים היתרונות של תוכנת קוד פתוח.

“אחד היתרונות של קוד פתוח עבור ארגונים הוא שיש חופש גדול יותר מהכניסה של הספק,” אמר דייוויד. “אפילו אם חברות לא מנצלות את זה, הן יודעות שהוא שם ויש להן את האפשרות. זה בעצם מעבר מבוקר מהשירות המנוהל שלנו ו- OpsCare שלנו לצוות הפעילות שלהם שמשתלט עלינו ואנחנו מספקים תמיכה ארגונית. “

מינוף ענן בקנה מידה עם פלטפורמת האפליקציות של Mirantis בהתבסס על Spinnaker

ההנפקה החדשה ביותר של החברה, Mirantis App Platform (MAP), נמצאת כעת בבדיקת בטא.

“MAP הוא הצעה חדשה שמבוססת בעיקר על טכנולוגיית קוד פתוח בשם Spinnaker, והיא נועדה לספק ניהול כלים ושחרור עבור יישומי ענן,” אמר דייוויד..

הטכנולוגיה עובדת על ספקי ענן פרטיים וציבוריים כאחד והיא עצמאית – אך משלימה ל- MCP.

“זה בעצם מספק דרך לאפשר לארגונים להשיג החזר ROI בענן בקנה מידה, אמר דייוויד. “דיברנו לאחרונה עם המון חברות על איך הם מעבירים אפליקציות לענן, איך הם מכילים אפליקציות – או לא, בהרבה מקרים.”

ניצול הענן בקנה מידה הוא אתגר. דייויד אמר לנו שזה פשוט אומר, למשל, 10 אנשים להשיק אפליקציה באמזון. אבל ככל שהמספר גדל כך גם רמת הקושי.

“כשמדברים על אלף מהנדסים על פני 100 צוותים, זה הופך להיות הרבה יותר מאתגר לתקן את התהליכים ואת התכנון סביב זה”, אמר. “אפליקציות MCP נועדו לסייע בפתרון הבעיה.”

אפליקציות MCP מסייעות למשתמשים גם להכניס הפקות חדשות לייצור עם פוטנציאל להחזיר אותם אם יתגלו חריגות. ודוד אמר שספינקר הוא מנוע התזמור ששולט בכל התהליך הזה.

“הקשת הכוללת של מירנטיס כחברה עברה מתשתית לכיוון אפליקציות ומפעולות IT קלאסיות לעבר מתן שירותים ועקרונות אספקה ​​רציפים – על פני תוכנת תשתית ותוכנת יישומים שאנו מספקים ללקוחות שלנו,” אמר..

לפתוח ערימה & אימון קיברנט & הסמכה המותאמת לצרכי המשתמש

בנוסף ל- MCP ו- MAP, מירנטיס עוזרת לאנשי IT להצטיין ב- OpenStack וב- Kubernetes באמצעות תכנית לימודים מקיפה הכוללת 85 מקומות בכל רחבי העולם. הקורסים הספקים-אגנוסטיים כוללים הדרכה מעשית, תיאוריה ושיתוף עמיתים בכדי להבטיח שהתלמיד יקבל את הכלים הדרושים לו כדי להיות מומחים..

עד כה, מירנטיס העניקה את אישורי OpenStack ו- Kubernetes – מוכרים כחלק מהסמכות ה- IT הטובות ביותר בענף – על יותר מ -4,500 סטודנטים, והציידה אותם בידע לניהול כל סביבת קוד פתוח..

מדריכי החברה הם מהנדסים פנים-ביתיים עם רקע בלינוקס, רשת, וירטואליזציה ואחסון. על ידי הבאת מומחיות טכנית זו לכיתה, מירנטיס מבטיחה שהתלמידים יקבלו חוויה חינוכית מקיפה.

בעבר המומחיות הזו היא בדיוק מה שהעניק למיראנטיס סיכוי לחימה מול המתחרים.

“כשהיינו מתמודדים עם שמות של חברות גדולות, והיינו רק מיראנטיס הקטנה, היינו בדרך כלל מצליחים להתחרות על עסקים מכיוון שהיו לנו צלעות ההנדסה של OpenStack דרך כל תרומות הקוד שלנו, כמו גם חברה מקצועית ושירותית מכוונת. זה יכול להתמודד עם המורכבות הכרוכה ב- OpenStack, “אמר דייוויד.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me