פלטפורמת הענן המנוהלת של Tapatalk למעורבות ראשונה בקהילה ניידת מגדילה את הקשר של הארגונים עם הלקוחות

TL; ד”ר: Tapatalk הוא מעצמת הטכנולוגיה הלא ידועה יחסית שמאחורי מאות אלפי פורומים קהילתיים, ומתגאה בבסיס משתמשים בגודל הטוויטר ובאותו מספר צפיות עמודים בערך כמו Reddit. החברה מבוססת סנטה מוניקה, הידועה במקור בזכות תוכנה שהציגה חוויות של אפליקציות סלולריות מקוריות לפורומים מבוססי אינטרנט, השיקה לאחרונה פלטפורמה מקיפה המספקת אירוח ענן מנוהל, תוכנות קהילתיות ואופטימיזציה של רשת מודעות המאפשרת לארגונים להגביר את מעורבות המשתמשים, התוכן שלהם. יצירה והכנסות.

פורומים ולוחות מודעות מקוונים קיימים מאז תחילת האינטרנט, אך הטכנולוגיות והממשקים ראו באופן היסטורי מעט חדשנות בכדי לתפוס קהלים ניידים ולייצר הכנסות..

בעידן המדיה החברתית, רק 15% ממשתמשי האינטרנט קוראים או מגיבים בפורומים – אך אנו יודעים כי מעורבות קהילתית היא גורם מפתח במערכת היחסים של המותג עם הלקוחות וביכולתו להניע מכירות..

מייסד Tapatalk ומנכ”ל ווינטר וונג, מבחין בפערים בנגישות ובמודרניזציה בפורום. הוא מתכנן מחדש את האינטראקציות המקוונות עם פתרונות מונעים-ניידים ומבוססים בענן המסייעים לקבוצות להתחבר בקלות לקהלים ולשפר את חווית המשתמש. התוצאות מרשימות – לפי ווינטר, פורומים שעוברים לפלטפורמות של Tapatalk מתוכנות המארחות עצמית רואים בדרך כלל 20 עד 30% צפיות בדף ותרומות תוכן חדשות..

“רק על ידי מעבר לפלטפורמה שלנו, אנו מבטיחים שתרוויח יותר כסף מבעבר, ויהיו לך יותר חברים שתורמים בחזרה לקהילה שלך,” אמר. “אתה יכול להשקיע את רוב זמנך בטיפוח תוכן נהדר במקום לדאוג לבסיס הנתונים, השרת, התשתית או כל דבר אחר.”

קידום חוויות סלולריות חלקות למשתמשים בפורום

Tapatalk החל בשנת 2012 בהתמקדות בהצגת גישה מאוחדת לנייד ברחבי הפורומים של הקהילה. אפליקציית Tapatalk Mobile מונחת על גבי התוכנה הקיימת כדי לספק נקודת גישה ריכוזית ועקבית המיטיבה את ממשק המשתמש. כמה תכונות עיקריות כוללות:

  • התראות דחיפה מיידיות: חברי הקהילה יכולים לקבל התראות כאשר מישהו אוהב או מגיב לפוסט שלו, או כאשר קיים עדכון חדש.
  • שיתוף תמונות קל: התחבר לגליל המצלמה של הטלפון שלך כדי לפרסם תמונות או קבצים מצורפים מקושרים. האפליקציה תומכת גם ב- Google Drive וב- iCloud Drive, ומאפשרת למשתמשים להעלות קובצי PDF ופורמטים אחרים.
  • תגובות מהירות: תקשורת דומה להודעות טקסט, כך שחברים יכולים להגיב באופן מיידי לאשכולות בפורום או להודעות פרטיות.
  • עיצובים משופרים ומותאמים אישית: מנהלים יכולים להתאים אישית את ערכת הצבעים, תמונת השער והלוגו של הפורום לקהילה כדי להציג את המותג שלהם. ממשק המשתמש יכול לטעון דפים ופוסטים באופן אוטומטי או לתמוך בניווט פשוט.

מכיוון ש- Tapatalk Mobile תואם את הפונקציות כמו vBulletin, phpBB, xenForo ופלטפורמות אחרות, משתמשי אפליקציות יכולים לגלות פורומים נוספים ברשת Tapatalk. האפליקציה הושקה עם 22 פורומים והתרחבה במהירות לכיסוי של יותר מ -200,000.

“המטרה שלנו היא תמיד לעזור לפורומים לשפר את המעורבות שלהם עם החברים שלהם”, אמר וינטר, והזכיר כי אינטראקציות מוגברות בדרך כלל גורמות להרבה יותר הכנסות ויצירת תוכן. “המשימה שלנו היא ‘איך נקל עליהם לגשת לקהילות שהם אוהבים?'”

קבוצות Tapatalk: פלטפורמת הקהילה המנוהלת על ידי כל אחד

לאחר הצלחה קבועה בתחום הנייד, מנהיגי Tapatalk החלו לחפש בשנה שעברה את האתגר הבא שיכול היה לפתור עבור בעלי הפורום ותורמי הקהילה..

גרפיקה של לוגו טפטלק במכשירים שונים

קבוצות Tapatalk מציעות פיתרון מקיף בפורום במגוון מכשירים וחיבורים.

“יש לנו חדירה טובה מאוד לאפליקציות לנייד, אבל זו רק נתח קטן מהחברות,” אמר וינטר. “רצינו לוודא שנוכל לספק את אותה חוויה גם למשתמשים ברשת.”

קבוצות Tapatalk מציגות מגוון של תכונות פרימיום בפלטפורמה המקיפה, כולל יכולות כניסה חברתיות, מניעת דואר זבל, גילוי תוכן מפוקפק, ויכולת לקבל תרומות חברים או להגדיר מנויי פרימיום..

בבניית הפיתרון אמר וינטר כי צוות Tapatalk התמקד בתמיכה וביציבות מדור קודם. במקום להמציא את הגלגל מחדש, החברה יצרה סניף של phpBB למתחם כוח פתוח.

“יש לו יותר מ -15 שנה של קידוד ובסיס משתמשים, כך שהפלטפורמה באמת יציבה”, אמר. “שיפרנו את זה ומודרניזציה כך שזה הגיוני למשתמשים בדור זה. אנו מנסים להקל עליהם. “

אירוח ענן חזק מספק כמעט זמן פעולה של 100%, אמר ווינטר, ומגן מפני התקפות DDoS. קבוצות Tapatalk מחזקות כיום יותר מ- 50,000 קהילות המגיעות בין 15 מיליון ל 20 מיליון משתמשים פעילים מדי חודש.

“אנחנו יכולים לספק משהו יותר מאשר רק אירוח,” אמר. “אנו יכולים לספק תוכנת פורום טובה יותר, ואנחנו יכולים לספק חוויה מנוהלת יותר עבור בעל הקהילה כך שהם יכולים פשוט להתמקד ביצירת תוכן מעולה ושום דבר אחר.”

איך קהילות טפטלק לוקחות על Reddit ומדיה חברתית

במסעו של הצוות לחדש מחדש את הפורומים הקהילתיים, וינטר אמר לנו שהתעשייה רואה הכי הרבה תחרות מפלטפורמות כמו Reddit וקבוצות פייסבוק. לדוגמה, משתמשי טוויטר חדשים יכולים ליצור את הציוץ הראשון שלהם הרבה יותר מהיר וקל יותר מהתרומה הראשונה של חבר בפורום.

“מדובר ברשתות מרכזיות יותר”, אמר. “הם נהדרים מכיוון שהם כל כך הרבה יותר קלים להשתמש בהם. צעירים אוהבים את זה כי זה פשוט קל יותר והם לא צריכים ללכת לאתרים שונים. הם יכולים להיכנס ולפרסם על כל Subreddit. “

תמונות של תכונות Tapatalk

Tapatalk מספקת תכונות מתקדמות לתרומות חברות, התאמה אישית של פלטפורמות ואנליטיקה.

עם זאת, לוחות מודעות נמצאים בבעלות משתמשים וארגונים שונים, המתארחים לעתים קרובות במדינות שונות, ועוקבים אחר חוקים משתנים ביחס להגנה על נתונים ולרגולציה..

“אני חושב שיש בפורומים אתגר להתחרות באמת ברשתות הריכוזיות האלה”, אמר וינטר. “מה שאנחנו יכולים לעשות זה להקל עליהם בשימוש, לשפר את המעורבות ולשמר את החברים בצורה טובה יותר.”

בין קבוצות Tapatalk Mobile ו- Tapatalk, החברה מגיעה ליותר מ -400 מיליון משתמשים רשומים – בערך באותו גודל כמו טוויטר. מבחינת תצוגות העמודים, החברה רואה תנועה רבה כמו Reddit.

“זה ענק, ואנחנו רוצים לפתוח את הפוטנציאל הזה,” אמר וינטר. “אם נוכל לשפר את המעורבות ב -20%, ההכנסות של כל הענף יכולות לעלות. אנו עדיין בטוחים מאוד בענף הפורומים, אבל צריך שיהיה בו יותר חדשנות וגישה פלטפורמת לפיתרון הבעיה במקום רק למכור תוכנית תוכנה. “

איזון בהצלחה בין צרכי משתמשי הקצה ובעלי הפורום

בענף הטכנולוגיה ומחוצה לה, חברות שמתעלמות ממשוב לקוחות לטובת פיתוח פנימי בדרך כלל אינן מצליחות. Tapatalk עומד בפני אתגר גדול עוד יותר בכך שהוא משרת וצריך להקשיב לשני קהלים נבדלים – חברי הפורום ומי שבבעלותו או מנהלים את הקהילה.

“אתה לא יכול להקשיב למשתמשים,” אמר וינטר. “סוגי המשתמשים השונים שלנו לא בהכרח מתיישרים כל הזמן, והם למעשה סותרים זה את זה לעתים קרובות למדי.”

מכיוון שתעשיית לוח ההודעות והטכנולוגיות הנלוות לכך קיימת כבר למעלה משני עשורים, וינטר אמר כי כל התכונות וההתאמות האישיות הנחוצות נוצרו במידה רבה.

“עבורנו זה בעצם עניין של חיסור של מה שלא משתמשים בו או שעשוי להיות בשימוש לרעה”, אמר. “איך נוכל להוציא משהו כדי שהמשתמשים יהיו פחות מבלבלים, אך יחד עם זאת הבעלים לא מתלוננים? איך נוכל לבנות משהו גמיש לבעלי הפורום, אך יחד עם זאת לא לבלבל את המשתמשים כאשר הפורום עובר לפלטפורמת ספקים אחרת? “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me